Noc Biologów 2020

Jak co roku w drugi piątek stycznia w Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyła się Noc Biologów.

Wydarzenie organizowane od 9 lat cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów, którzy w wielu zajęciach uczestniczą całymi klasami. Wśród wielu nauczycieli i wychowawców jest to już wydarzenie niemal obowiązkowe.

Spotkanie organizowane w zimie, w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy aura na zewnątrz nie daje wielu możliwości do studiowania przyrody, jest świetną okazją do pokazania pracy biologów, zagadnień którymi się zajmują, a także do promocji nauki i wiedzy przyrodniczej. W tegorocznej edycji pracownicy wszystkich działów Centrum przygotowali atrakcyjne zajęcia, studenci biologii i geologii zorganizowali stanowiska prezentacyjne, a osoby którym nie udało się zapisać na zajęcia rejestrowane mogli obejrzeć nasze stałe ekspozycje.

Za liczny udział wszystkim gorąco dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Fot. A. Czekaj

Porównanie zachowań pawianów w warunkach ZOO
Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez
Tydzień Kultury Etiopii