Konferencja naukowa „Zaczęło się od Tatr”

W dniach 22-23 listopada br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Zaczęło się od Tatr” w podtytule: Ochrona polskiej przyrody w 150 lat od wprowadzenia ochrony gatunkowej kozic i świstaków i 100 lat od ustanowienia Państwowej Komisji Ochrony Przyrody.

Organizatorami konferencji byli: Wydział Biologii UJ, Centrum Edukacji przyrodniczej UJ, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, Tatrzański Park Narodowy, Nauka dla Przyrody, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK oraz Komisja Ochrony Przyrody Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie.

Prelekcje w ramach konferencji odbywały się w salach Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sesja posterowa miała miejsce w Sali seminaryjnej Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. W konferencji wzięło udział ponad 200 osób, naukowców praktyków, działaczy społecznych, publicystów, studentów i doktorantów. Sesja posterowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ramach konferencji, jej uczestnicy odwiedzali wystawę stałą pt. Ewolucja Ziemi i życia w CEP, której jeden z bloków poświęconych jest zagadnieniom przyrody, w tym kwestiom ochrony gatunkowej.

Autorzy zdjęć: A. Czekaj

Noc Biologów 2020