Porównanie zachowań pawianów w warunkach ZOO

17.06.2020
Na kanale Uniwersytetu Jagiellońskiego, w serwisie YouTube, pojawił się materiał jednego z pracowników Centrum Edukacji Przyrodniczej, mgr Kamila Mrożka, na temat prowadzonych przez Niego badań z dziedziny prymatologii.
więcej o Porównanie zachowań pawianów w warunkach ZOO

Noc Biologów 2020

10.01.2020
Jak co roku w drugi piątek stycznia w Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyła się Noc Biologów.
więcej o Noc Biologów 2020

Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez

17.12.2019
W dniach 9-16 grudnia przebywała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie grupa badaczy zagranicznych uczestniczących w realizacji projektu Biogeografia ewolucyjna i zróżnicowanie przeważająco andyjskiego podplemienia Pronophilina (Nymphalidae, Satyrinae), na podstawie danych filogenetycznych z wykorzystaniem nowoczesnych metod molekularnych w ramach programu Harmonia 10.
więcej o Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez

Tydzień Kultury Etiopii

03.12.2019
W dniach 25-29 listopada w Szkole Podstawowej nr 114 w Krakowie, w ramach obchodów święta patrona szkoły Arkadego Fiedlera, zorganizowany został Tydzień Kultury Etiopii.
więcej o Tydzień Kultury Etiopii

Konferencja naukowa „Zaczęło się od Tatr”

25.11.2019
W dniach 22-23 listopada br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Zaczęło się od Tatr” w podtytule: Ochrona polskiej przyrody w 150 lat od wprowadzenia ochrony gatunkowej kozic i świstaków i 100 lat od ustanowienia Państwowej Komisji Ochrony Przyrody.
więcej o Konferencja naukowa „Zaczęło się od Tatr”