Wystawa "Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte"

22.11.2017
Wystawa pod takim tytułem została otwarta 22 listopada w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ na Kampusie 600-lecia odnowienia UJ przy ulicy Gronostajowej 5.
więcej o Wystawa "Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte"

Dzień Gadów

07.10.2017
„Dzień Gadów” to pierwsze z cyklu popularno-naukowych wydarzeń organizowanych przez Koło Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej. Ideą akcji była prezentacja szerszej publiczności gadów oraz popularyzacja wiedzy na temat ich życia oraz możliwości hodowli tych pięknych zwierząt w warunkach domowych.
więcej o Dzień Gadów

Noc Naukowców 2017

29.09.2017
29 września odbyła się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W Centrum Edukacji Przyrodniczej zwiedzający mogli uczestniczyć w szeregu wykładów i warsztatów o tematyce przyrodniczej.
więcej o Noc Naukowców 2017

Warsztaty „African Lepidoptera Network”

29.09.2017
W dniach od 29 września - 1 października 2017 br odbyło się w Krakowie pierwsze międzynarodowe sympozjum poświęcone badaniom motyli krainy afrotropikalnej. Wzięło w nim udział 32 specjalistów z różnych dziedzin taksonomii, filogenetyki i ekologii motyli.
więcej o Warsztaty „African Lepidoptera Network”

XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

26.05.2017
W dniach 26-28 maja br. w Komańczy (woj. podkarpackie) odbyło się XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Rolę organizatora przyjął dr Łukasz Przybyłowicz z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (ISEZ PAN), przewodniczący Sekcji.
więcej o XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego