Noc Naukowców, 2019

30.09.2019
Rozwiązywanie zagadek antropologicznych, oglądanie DNA, zgłębianie tajemnic sprzed milionów lat, poznawanie życia pszczół, roślinne napary, wywary i zioła, oswajanie strachu przed owadami, itp. to tylko nieliczne propozycje pracowników i studentów w Centrum Edukacji Przyrodniczej.
więcej o Noc Naukowców, 2019

51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

21.09.2019
W dniach 10-13 września br. odbył się 51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego (PTE), w Urszulinie, woj. Lubelskie, połączony z IX Ogólnopolską Konferencją Naukową z cyklu „Ochrona Owadów w Polsce” pt. „Entomofauna środowisk wilgotnych i wodnych – różnorodność, ochrona i kierunki badań”.
więcej o 51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

Nasi goście ze School of Ocean Sciences z Bangor University (Wielka Brytania).

29.08.2019
W dniach 26-28.08.2019 Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ odwiedzili współpracujący z Instytutem Nauk Geologicznych UJ badacze ze School of Ocean Sciences z Bangor University (Wielka Brytania).
więcej o Nasi goście ze School of Ocean Sciences z Bangor University (Wielka Brytania).

Konferencja ELEN

29.07.2019
W dniach 16-21 lipca br. odbyła się w Medellin siódma edycja międzynarodowej konferencji lepidopterologicznej ELEN (Encuentro de Lepidopterologia Neotropical) połączona z krajową Kolumbijską Konferencją Entomologiczną (SOCOLEN).
więcej o Konferencja ELEN

Interdyscyplinarne badania wczesnośredniowiecznej nekropoli w Starorypinie

26.07.2019
W dniach 15- 20 lipca 2019 roku dr Anna Pankowska, Kustosz Działu Antropologicznego CEP UJ, wzięła udział w interdyscyplinarnych pracach wykopaliskowych w Starorypinie, stanowisko 6, woj. kujawsko-pomorskie.
więcej o Interdyscyplinarne badania wczesnośredniowiecznej nekropoli w Starorypinie