Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Goście z University of Ghana

Goście z University of Ghana

W dniu 25 października w ramach wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim, Centrum Edukacji Przyrodniczej odwiedziła delegacja z University of Ghana w Akrze pod kierownictwem prof. Samuela Kwame Offei, prorektora ds. akademickich i studenckich.

W skład delegacji weszli również prof. Samuel Agyei-Mensah oraz p. Benedict Fosu Adjei. Goście zapoznali się ze strukturą i działalnością CEP. Wszyscy członkowie delegacji byli pod bardzo dużym wrażeniem sal wystawienniczych, zarówno zoologiczno-antropologicznej, jak i paleontologiczno-geologicznej. Interesowały ich głównie eksponaty pochodzenia afrykańskiego, których na wystawach w CEP znajduje się bardzo wiele.

Oprócz części ekspozycyjnej Goście zwiedzili również magazyny naukowe i laboratoria. Z dużym zainteresowaniem spotkało się laboratorium badań molekularnych, które było powodem wielu konkretnych pytań i uwag. Duże zaciekawienie wzbudziły również zbiory naukowe, a przede wszystkim kolekcja motyli pochodzących z Ghany i prace naukowe poświęcone faunie ghańskiej, w które zaangażowani są specjaliści z UJ, w tym z CEP.

Prorektor University of Ghana zaprosił pracowników CEP do odwiedzenia swojej uczelni i wyraził nadzieję na rozwój współpracy, w tym realizacji wspólnych projektów naukowych i przedsięwzięć w ramach edukacji przyrodniczej.

 

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Porównanie zachowań pawianów w warunkach ZOO
Noc Biologów 2020
Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez
Tydzień Kultury Etiopii