Konferencja Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych w Gdańsku.

W dniach 23-25 października 2019 roku w Gdańsku odbyła się IV Konferencja Naukowa Dziedzictwo akademickie – formy i kierunki partycypacji muzeów uczelni wyższych.

W konferencji wzięło udział ponad 120 osób z 78 muzeów i kolekcji uczelnianych z całej Polski. Centrum Edukacji Przyrodniczej reprezentował dr Rafał Garlacz, który wraz z dr hab. Mirosławem Supruniukiem (Muzeum Uniwersyteckie w Toruniu) oraz mgr Joanną Białek (Muzeum Geologiczne, Uniwersytet Wrocławski) uczestniczył w dyskusji moderowanej przez mgr Joannę Ślagę (Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego) na temat „Czy specjalistyczne muzeum jest uczelni potrzebne? Zagrożenia, szanse, nowe role”.

Wystąpienia, prelekcje i dyskusje były znakomitą okazją do wymiany myśli i poglądów, nawiązania nowych znajomości oraz konsolidacji działań. Konferencji towarzyszyło także otwarcie wystawy „Muzea uczelniane dla Niepodległej” oraz prezentacja albumu towarzyszącego, w którym Centrum ma również swoje miejsce.

Porównanie zachowań pawianów w warunkach ZOO
Noc Biologów 2020
Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez